Klaipėdos džiazo festivalis tramplynas jauniems talentams

Evelina Šaltytė

Iki laukiamiausio metų renginio uostamiestyje, XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalio, liko vos kelios savaitės. Žiniasklaidoje pasirodė informaciniai pranešimai apie ryškiausios improvizacinio muzikos žanro žvaigždes, Lietuvos ir užsienio atlikėjus, kurie tris dienas virpins džiazo gerbėjų širdis. Tačiau kartais nepelnytai pamirštami žmonės, kuriems festivalio metu tenka bene didžiausia atsakomybė – renginių vedėjai. Šiemet ši atsakomybė teko šiuolaikiškai atlikėjai, klausytojus užburiančiai švelniu balso tembru, Evelinai Šaltytei. Ji drąsiai priėmė iššūkį ir scenoje pasirodys naujame, renginio vedėjos, amplua.

„Su Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatore Inga Grubliauskiene susipažinome, kai  studijavau Socialinių mokslų kolegijoje. Tuomet ji Kūrybos ir pramogų industrijų kursui dėstė prodiusavimo paskaitas. Buvo labai įdomu klausytis pasakojimų apie festivalio organizavimo ypatumus ir iššūkius. Neretai Inga sako, kad buvau jos geriausia studentė. Turbūt dėl to ir pakvietė mane tapti festivalio organizatorių komandos dalimi. Taip prasidėjo jau septynerius metus trunkanti mano džiazo kelionė“,- prisiminimais dalinasi Evelina.

Rengiant festivalį labai svarbūs laiko planavimo, organizuotumo ir bendravimo įgūdžiai, nes tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis iš viso pasaulio. Evelinai dėl to sunkumų nekyla. Ji daug metų dainuoja restoranuose ir žmonių asmeninėse šventėse. Taip pat yra dalyvavusi muzikiniame TV projekte „Lietuvos Balsas“, įvairiuose Labdaros renginiuose, tokiuose kaip „Maltiečių sriuba“  bei panašiuose projektuose. Scena Evelinai jau seniai tapo antraisiais namais, o Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda – antrąja šeima.

„Juokaudama  galiu pasakyti, kad šiemet mane „pakėlė“ pareigose – būsiu viena iš XXVII-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio vedėjų. Tai ne tik garbė, bet ir didžiulė atsakomybė bei iššūkis. Vis tik festivalio vedėjais buvo tokie grandai kaip: Tadas Grabys, Jolanta Svirnelytė, Justinas Jankevičius ir kt. Malonu, kad  galiu sekti jų pėdomis, galbūt vieną dieną didžiuodamasi galėsiu papasakoti apie tai savo anūkams.“ – džiaugsmo neslepia Evelina.

XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d., Kruizinių laivų terminale. Čia laukia saulė, jūra ir „Gera muzika – geriems žmonėms!“

Lietuvių kalba