Gunhild Carling

Gunhild Carling

Rugpjūčio 5-7 dienomis būkite pasirengę siautulingai džiazo fiestai! Tūkstančius džiazo gerbėjų į Lietuvos uostamiestį sukviesiantis XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis, praneša džiugią žinią – Švedijos muzikos žvaigždė Gunhild Carling, vėl atvyksta į Klaipėdą! Sunku pamiršti, kokį furorą sukėlė multiinstrumentalistės Gunhild Carling ir jos grupės „Carling family band“ pasirodymas Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje, prieš tris metus. Entuziazmu, pozityvia nuotaika ir pašėlusia energija jie pakerėjo visą festivalio publiką. Charizmatiška, kerinčio balso savininkė Gunhild Carling, pagrįstai vadinama „moterim orkestru“.  Įspūdingų pasirodymų metu, ji profesionaliai groja eile muzikos instrumentų: trombonu, lūpine armonikėle, trimitu, arfa, dūdmaišiu, fleita, bandža ir fortepijonu. Nustebote? Tačiau tai dar ne viskas! „Moteris orkestras“ stebina ir gebėjimu vienu metu groti net trimis trimitais. „Neabejoju, kad pasirodžiusi festivalio scenoje, Gunhild Carling sukels tikrą „džiazuojantį tornadą“. Stilingi, nuotaikingi ir visiškai nenuspėjami „Carling family band“ pasirodymai, visuomet sukelia tikrą ovacijų „audrą“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Švedijoje, Geteborgo mieste gimusi Gunhild Carling, augo muzikantų šeimoje ir nuo ankstyvos vaikystės buvo pasinėrusi į muziką. Groti įvairiais instrumentais ir net koncertuoti, ji pradėjo būdama vos septynerių. Šiandien švedų džiazo pažiba, dainuojanti multiinstrumentalistė Gunhild Carling, puikiai pažįstama Europoje, Azijoje ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje. Ši atlikėja gali didžiuotis gausybe apdovanojimų ir laimėtų stipendijų: Luiso Armstrongo stipendijos, Kobe Jazz Street apdovanojimo, Švedijos dainų autorių, kompozitorių ir autorių stipendijos, Thore Ehriling stipendijos ir kt. Savo krašte Gunhild Carling vadinama nacionaliniu turtu, svingo karaliene ir tiesiog džiazo uraganu. Jos kūryba bei išskirtiniu talentu žavisi ir Švedijos karališkosios šeimos nariai. „Carling family band“ ne kartą teko garbė koncertuoti Karališkuosiuose rūmuose Stokholme ir net linksminti karaliaus Karolio XVI Gustavo svečius, jo 70 – mečio šventėje.  Ši grupė kasmet surengia šimtus unikalių pasirodymų, praturtintų šou elementais, cirko triukais, vodevilio motyvais ir pavergia tūkstančius gerbėjų širdžių, visame pasaulyje. Sunku apibūdinti „Carling family band“ pasirodymus kelis žodžius – tai stilinga, kvapą gniaužianti, į emocijų siautulį įtraukianti džiazo fiesta su retro stiliaus gaidele ir betarpišku, nuoširdžiu bendravimu su publika. „Ši grupė kaskart stebina siurprizais, tačiau viena galime garantuoti – magišką pasirodymą, kuris ilgam užkrės pozityvia nuotaika.“ – teigia I. Grubliauskienė.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje Gunhild Carling pasirodys drauge su savo grupe rugpjūčio 7 d. Nepraleiskite progos pasinerti į siautulingo džiazo sūkurį. XXVII „Klaipėdos pilies džiazo“ festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d., Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami!

Lietuvių kalba