21st Century Quintet

21st Century Quintet

Iki rugpjūčio 5 – 7 d. uostamiestyje vyksiančio XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalio, laukti liko visai nedaug. Ryškiausios improvizacinio muzikos žanro žvaigždes, Lietuvos ir užsienio atlikėjais, rengiasi susitikimui su savo gerbėjais. Tai tokie scenos grandai, kaip magiškų improvizacijų meistrė Nino Katamadze (Sakartvelas), džiazo uraganas Gunhild Carling (Švedija), saksofono romantikas Petras Vyšniauskas, nenuspėjamoji scenos deivė Monika Liu ir daugelis kitų džiazo atlikėjų, gebančių priversti širdis dainuoti, o kojas šokti. Tačiau reikia nepamiršti, kad visos muzikos žvaigždės kažkada į sceną žengė pirmą kartą ir su nerimu laukė klausytojų reakcijos į jų atliekamą muziką.

„Jauniems atlikėjams labai reikalingas koncertų organizatorių ir publikos palaikymas. Jeigu padėsime jiems augti, netruks ateiti diena, kai jų geis didžiausios pasaulio scenos. Vienas iš tokių perspektyvių kolektyvų – „21st Century Quintet“. Tikiu, kad publika palaikys juos audringais plojimais“, – sako festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

2020 m. kvintetas „21st Century Quintet“  dalyvavo jaunųjų atlikėjų konkurse „Džiazo scena“ ir užėmė antrą vietą. Konkurso metu dalyvavusius džiazo kolektyvus vertino kompetentinga komisija, kurios sudėtyje buvo ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė. Ji pažadėjo su malonumu suteikti festivalio sceną konkurso dalyviams ir savo pažadą ištesėjo. Netrukus publika šiuos talentingus muzikantus galės paskatinti audringais plojimais.

„21st Century Quintet“ – tai jaunuosius Lietuvos ir Latvijos džiazo muzikantus jungianti grupė, pasižyminti kūrybiniu potencialu ir savitu skambesiu. Šie jauni, bet savo klausytojų ratą jau spėję suburti ir jų širdis užkariauti, džiazo muzikantai dar tik pildo pirmuosius puslapius savo grupės dienoraštyje, tačiau kiekvienas įrašas kaskart vis ryškesnis ir prasmingesnis. Muzikantai publiką pavergia jaunatvišku entuziazmu, nesumeluotu nuoširdumu, energija pulsuojančiomis, savitomis, egzotiško skambesio kompozicijomis, kurias grupės lyderis saksofonininkas Davit Avetisyan atlieka papildydamas armėnų liaudies muzikos motyvais. Kompozicijose girdimi folkloro elementai tarsi panardina į nepažintos kultūros gelmes ir leidžia pajausti unikalią skirtingų kultūrų dermę muzikoje.

Kvintetą sudaro jauni, talentingi, entuziastingi muzikantai kuriuos suvedė studijos Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje: Davit Avetisyan – saksofonas (LT), Andrius Savčenko – klavišiniai (LT), Danielius Skeivelas – gitara (LT), Artūrs Duckis – bosinė gitara (LV), Mihails Novikovs – būgnai (LV).

Sėkmingai išbandęs jėgas konkurse ir linksminęs klausytojus ne viename Lietuvos džiazo festivalyje, rugpjūčio 6 d. kvintetas „21st Century Quintet“ džiugins XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalio publiką.

XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d., Kruizinių laivų terminale. Daugiau informacijos: www.jazz.lt

Lietuvių kalba