Petras Vyšniauskas, Kauno bigbendas

Petras Vyšniauskas, Kauno bigbendas

Klaipėda ir džiazas – dvi neatsiejamos sąvokos. Jau 27- rius metus rengiamas Klaipėdos pilies džiazo festivalis, uostamiesčiui pelnė džiazo sostinės titulą. Kiekvienas improvizacinės muzikos gerbėjas nekantriai laukia šios nuotaikingos, jūros aromatu ir laisvės vėju dvelkiančios džiazo fiestos po atviru dangumi. Kasmet festivalio scenoje pasirodo ryškiausios užsienio ir Lietuvos džiazo žvaigždės. Ne išimtis ir XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Rugpjūčio 6 d. publikos širdis virpins saksofono romantikas Petras Vyšniauskas, pritariant Kauno bigbendui. Šio muzikanto improvizacijose tobulai atsiskleidžia praeities tradicijų ir džiazo avangardo dermė. Saksofonas jo rankose tarsi atgyja – jis kalba, dainuoja, rauda ir juokiasi. „Petro vaizduotė, kaip nesenkanti versmė.“ – yra pasakęs Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Donatas Katkus. „Sunku būtų jam nepritarti.“ – antrina festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė. „Petro improvizacijos – tarsi gaivus jūros vėjas, kurio kryptis sunkiai nuspėjama, bet visada įsukanti į magiškos muzikos verpetą.“ – nusišypsojusi priduria I. Grubliauskienė.

Saksofono virtuozas P. Vyšniauskas, kritikų įvardijamas Lietuvos džiazo simboliu, garsina Lietuvą prestižiniuose džiazo festivaliuose Niujorke, Detroite, Berlyne, Ciuriche, Ženevoje ir kituose pasaulio miestuose. Publika jį kaskart pasitinka gausiomis ovacijomis ir nenustoja žavėtis saksofono improvizacijų keliamu virpuliu, persmelkiančiu iki sielos gelmių.

Petras Vyšniauskas – daugiausiai titulų pelnęs Lietuvos saksofonininkas, pagerbtas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu, Nacionaline premija, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimu už kūrybinę veiklą, Prancūzijos Garbės medaliu ir kt. Neabejotinai jis yra vienas iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo muzikantų bei kūrėjų, išugdęs ne vieną džiazo atlikėjų kartą.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje P. Vyšniauskas pasirodys kartu su Kauno bigbendu, be kurio sunkiai įsivaizduojamos džiazo šventės. Kauno bigbendas, įkurtas netrukus po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, jau tris dešimtmečius yra neatsiejama visos Lietuvos džiazo kultūros dalis. Profesionalaus orkestro meistriškai atliekama orkestrinio džiazo klasika ir šiuolaikinio džiazo kompozicijos, skamba prestižinėse koncertų salėse bei daugiatūkstantinėse arenose, o rugpjūčio 6 d. nuskambės ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje drauge su saksofonininko P. Vyšniausko magiškomis improvizacijomis.

XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d., Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami!

English