Monika Liu

Monika Liu

Monika Liu

Rugpjūčio 5 – 7 dienomis Klaipėdą vėl užlies galinga improvizacinės muzikos banga. XXVII Klaipėdos džiazo festivalio scenoje pasirodys atlikėjai, kurių kūryba ir atlikimo technika puikiai įvertinta daugelio šalių muzikos kritikų, kuriuos garsiausių džiazo festivalių organizatoriai su pasididžiavimu pristato publikai, kuriuos gerbėjai pasitinka ir išlydi audringomis ovacijomis. Tai tokie scenos grandai, kaip magiškų improvizacijų meistrė Nino Katamadze (Sakartvelas), džiazo uraganas Gunhild Carling (Švedija), saksofono romantikas Petras Vyšniauskas ir daugelis kitų džiazo atlikėjų, gebančių priversti širdis dainuoti, o kojas šokti. Scenoje publika išvys ir ekspresija bei žaismingumu kerinčią, nuoširdžia šypsena pavergiančią ir išskirtiniu vokalu užburiančią atlikėją Moniką Liubinaitę, geriau žinomą kaip Monika Liu.

Monika Liu – dainų autorė ir atlikėja, gimusi Klaipėdoje. Muzika ją lydėjo nuo kūdikystės ir tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. „Kaip be kokio nors svarbaus organo, širdies ar plaučių, žmogus negalėtų išgyventi, taip ir muzika yra gyvybiškai svarbi mano esybės dalis.“ – sako Monika Liu.  Išties, regis ji alsuoja muzika, ji liečia muziką, ji skęsta muzikoje…  Magišką muzikos poveikį pirmą kartą Monika pajuto sulaukus trejų, kai su tėvais apsilankė Klaipėdos muzikiniame teatre ir išgirdo atliekamus Mocarto kūrinius. Nuo tada mažais žingsneliai ji pradėjo žengti natomis grįstu keliu, link muzikinės šlovės olimpo. Vos sulaukusi penkerių, mergaitė pradėjo groti smuiku – tada į jos gyvenimą „atėjo“ Vivaldis. Tapusi paaugle su vyresniu broliu smagiai klausydavosi repo, roko, hiphopo. Dar vėliau ją pakerėjo džiazas. Monika Liu ir dabar nevaržo savęs muzikos stilių rėmais, nepaiso klišių, nepataikauja susiformavusiam skoniui, tačiau savo kūryba, vokalu ir charizma, akimirksniu pavergia daugelio klausytojų širdis. Muzikos mokslus Monika krimto Klaipėdos ir Berklio (JAV) universitetuose, kurį laiką gyveno Londone, kur turėjo galimybę kurti ir bendradarbiauti su garsiais britų prodiuseriais. Tačiau po devynerių metų, praleistų svetur, Monika nusprendė grįžti į Lietuvą ir muzikinį kelią tęsti ten, kur jis ir prasidėjo. Originaliomis kūrybinėmis idėjomis, unikaliu vokalu bei charizma išsiskirianti dainininkė, netrukus tapo viena ryškiausių atlikėjų lietuviškos muzikos scenoje. Monika Liu intriguojanti, nenuspėjama, išsiskirianti savitu muzikos stiliumi ir be galo artistiška. Scenoje ji tarsi transformuojasi ir gali virsti bet kuo: nuo repuojančios maištautojos, pasislėpusios po bliuzono gobtuvu iki elegantiškos praeito šimtmečio mados ikonos, atliekančios retro stiliaus dainas. Tas gebėjimas persikūnyti ir įstabus vokalas, kurį atlikėja lavino Klaipėdos ir Berklio universitetuose, kiekvieną Monikos Liu pasirodymą padaro išskirtinį ir nepamirštamą.

„Kokių siurprizų iš Monikos Liu galime tikėtis šį kartą?“ – paklausėme Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės. „Monika tokia pat nenuspėjama, kaip orai Klaipėdoje.“ – juokiasi Inga. „Nuo to momento, kai festivalio scenoje 16 – metė atlikėja pasirodė pirmą kartą, prabėgo daug metų. Tuomet ją publikai pristatėme kaip scenoje nenustygstančią, ekspresyvią, perspektyvią jauną atlikėją, dabar į sceną žengs brandi, romantiška, dvasinga  džiazo diva su muzikinu meilės pažadu lūpose. Taip, Monika nenuspėjama – tai jos populiarumo ir žavesio paslaptis.“ – teigia I. Grubliauskienė.

Festivalio programoje išgirsite dainas, iš sėkmės sulaukusio Monikos Liu debiutinio albumo „Melodija“. Autorė sako: „Dainose apdainuoju meilės istorijas, kurios talpina nedrąsų įsimylėjimą, aistros išsiveržimą, bebaimę viltį išsaugoti meilę ir atlaidų išsiskyrimą – visą kelią, kurį praeina mylintis žmogus. Melodija – tai muzikinis meilės pažadas, įkvepiantis nebijoti, juk jei labai skaudės ir tai praeis. Iš to, kaip žmonės reaguoja į mano muziką – jie šypsosi, juokiasi ar nubraukia ašarą, suprantu kiek daug visi esame patyrę meilėje ir koks tai vienijantis dalykas“, – pasakoja atlikėja Monika Liu.

Atvykite į Klaipėdą ir pasinerkite į meile ošiančias džiazo muzikos bangas! XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d., Kruizinių laivų terminale.

English