Legendinės „De Phazz“ vokalistas Karl Frierson atvyksta į Klaipėdą

Rugpjūčio 5 – 7 d.

Rugpjūčio 5 – 7 dienomis vyksiantis XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis kasmet stebina originalia programa. Malonių netikėtumų organizatoriai žada ir šiemet. Vienas iš jų – Karl Frierson & Bedroom Music. Tai legendinio džiazo improvizacijų meistro iš Vokietijos ir geriausių Ukrainos muzikantų iš vieno Odesos miegamojo, jungtinis projektas.

Karl Frierson (JAV, Vokietija) – fenomenalus vokalistas, dainų autorius, patyręs pedagogas, kultinės grupės „De-Phazz“ vadovas, siela ir balsas yra išskirtinė figūra šiuolaikinėje džiazo scenoje. Karlo Friersono vardas puikiai žinomas visiems „De Phazz“ gerbėjams, jis skamba visuose grupės albumuose. Sodrus, gilus, jaudinantis,virtuoziškai valdomas balsas, tarsi pakylėja nuo žemės ir nuskraidina virš dar nepažinto mistinio garsų vandenyno, protarpiais panardindamas į gilius veržlius džiazo, funko, soulo bei bliuzo vandenis.

Tačiau nuostabus vokalas nėra vienintelis atlikėjo išskirtinumas – Karlas pasižymi unikaliu gebėjimu užburti publiką emocingu, betarpišku bendravimu. Jis šoka basas, žaviai gestikuliuoja, žarsto komplimentus damoms ir gali pasirodyti, jog kartais scenoje elgiasi tiesiog beprotiškai. „Jis puikiai jaučia publikos pulsą ir priverčia klausytojų širdis plakti greičiau, sukeldamas tikrą ekstazę“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Karlas Friersonas gimė Amerikoje, 1968 metais. Į Vokietiją jis atvyko trumpam, kaip Gospel choro narys. Lemtingas atsitiktinumas būsimąją džiazo žvaigždę suvedė su grupės „De-Phazz“ nariais ir užsimezgusi draugystė paskatino jį visam laikui likti Europoje. Karlas su grupe pradėjo koncertuoti muzikiniuose klubuose, įrašinėjo solines dainas ir nesitikėjo, kad kada nors sulauks pasaulinės šlovės. Tačiau likimas buvo itin palankus. Grupę pastebėjo ir jos potencialą įvertino tarptautinė muzikos kompanija „Universal Music“, su kuria netrukus muzikantai pasirašė sutartį. Šiandien „De-Phazz“ dievina viso pasaulio džiazo muzikos gerbėjai.

Karlas Friersonas dalyvavo šimtuose festivalių ir koncertų visame pasaulyje kaip „De-Phazz“ solistas. Tačiau jo muzikinės veiklos geografinės ribos nuolat plečiasi. Pastaruosius kelerius metus Karlas Friersonas aktyviai bendradarbiauja su projektu “Bedroom Music Orchestra” iš Odesos, į kurį susibūrė geriausi Ukrainos džiazo muzikantai. Projektas startavo prieš Ukrainoje paskelbiant karantiną, tačiau ir karantinas muzikantų nesustabdė – koncertai buvo įrašomi viename Odesos miegamąjame, laikinai pavirtusiame į mini studiją. Nevykstant gyviems pasirodymams, miegamojo studijoje įrašyti koncertai buvo geriausia dovana, kurią muzikantai galėjo skirti savo klausytojams. Projekto idėjos autoriai ir jo nariai “Bedroom Music Orchestra” vadina Odesos atmosferos personifikavimu. Jų pagrindinis tikslas – muzikinė kolaboracija su garsiausiais pasaulio vokalistais ir muzikantais. Šiame projekte jau dalyvavo daugybė atlikėjų iš įvairių šalių, įskaitant ir legendinį džiazo vokalistą Karlą Friersoną.

„Karl Frierson & Bedroom Music Orchestra, žada mums nepamirštamą pasirodymą. Neturiu pagrindo abejoti – tai yra aukščiausio lygio Vokietijos ir Ukrainos muzikos profesionalai“, – sako Inga Grubliauskienė

XXVII „Klaipėdos pilies džiazo“ festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d., Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami! Daugiau informacijos: www.jazz.lt

English