Laimonas Urbikas ir Mirage Jazz orchestra

Rugpjūčio 5 – 7 d.

Rugpjūčio 5 – 7 d. Klaipėdoje laukiama galingo improvizacinės muzikos cunamio, kuris žada klausytojų širdis užtvindyti muzika, pozityvu ir gera nuotaika. XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis – šio muzikos žanro gerbėjų laukiamiausia metų šventė. Festivalio organizatoriai žada daug malonių netikėtumų, tačiau yra dalykų kurie nesikeičia metai iš metų. Šiemet scenoje vėl išvysime Klaipėdos pilies džiazo festivalio simboliu tituluojamą, išskirtinį ir nepakartojamą saksofonininką klaipėdietį Laimoną Urbiką. Neatsitiktinai šis muzikantas pavaizduotas džiazo festivalio plakate, sukurtame fotografo, muzikanto bei dailininko Algio Kriščiuno.

„Klaipėdos be džiazo festivalio jau neįsivaizduoju. Man tai puikiausi vasaros vakarai, kai skamba kokybiška muzika, matau gerai nusiteikusius žmones – laisvus, šokančius, bendraujančius. Kiekvienais metais kurdamas festivalio plakatą galvoju apie tai ir iš anksto džiaugiuosi.“ – sako plakato autorius Algis Kriščiunas.

Kaip Laimonas Urbikas tapo Klaipėdos pilies džiazo festivalio simboliu? „Gyvenime niekas nenutinka šiaip sau. Tuo teko įsitikinti dešimtis kartų. Pažintis viename iš festivalių su populiaraus džiazo kolektyvo “Doudi Jazz Band” vadovu ir lyderiu Vytautu Grubliausku, tapo lemtinga. Būtent jis mane pakvietė studijuoti į Klaipėdą, į tuomet vienintelę džiazo muzikos katedrą Baltijos šalyse, kuriai vadovavo Vytautas. Lemtingai sutapo ir tai, jog tuo metu džiazo muzikos studijuoti atvyko ir Lauris Amantovs, jau “prakutęs”, principingas ir reiklus muzikantas iš Latvijos. Kurso draugus jis subūrė į diksilendą “ West Coast Band” ir mes tapome branduoliu, kuris išsilaikė visus studijų metus. Muzikavimas kolektyve buvo gera praktika, kuri būtina norint įprasminti įgytas žinias džiazo katedroje.“ – prisiminimais dalinasi Laimonas. Dėstytojų parodytas pasitikėjimas, kvietimai drauge muzikuoti džiazo festivaliuose, vėliau įsitraukimas į Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizacinę, koncertinę veiklą muzikantui suteikė pasitikėjimo, neįkainojamos patirties, daugybę pažinčių ir nepakartojamų akimirkų. Garsinant Klaipėdos vardą, su festivalio komanda ir plačiai žinomais muzikantais, L. Urbikui teko laimė aplankyti daugybę pasaulio šalių, groti dešimtyse koncertų Japonijoje, Kinijoje, Ukrainoje, JAV ir kt. Būdamas neatsiejama Klaipėdos pilies džiazo festivalio dalimi, jis turėjo galimybę koncertuoti su puikiai visame pasaulyje žinomiausias muzikantais: Wojtek Pilichowski, Wolfgang Lackershmidt, Niki Haris, Paulette McWilliams, Jo Jo Meyer, Herbie Kopf, Keiko Borjeson ir kt.

Šiuo metu Laimonas Urbikas sukaupta patirtimi dalinasi su Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, džiazo muzikos skyriaus moksleiviais, groja Klapėdos karinių jūrų pajėgų orkestre, vadovauja Klaipėdos diksilendui “ Memeland”. Jo indėlis į intelektualiosios muzikos populiarinimą neliko nepastebėtas – 2017 m. Laimonui Urbikui buvo įteiktas Klaipėdos pilies džiazo festivalio „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimas už džiazo muzikos propagavimą, o klausytojai jį apdovanoja aplodismentais kaskart žengiant į sceną.

Ilgametė Laimono draugystė su kurso draugu Lauriu Amantovs nenutrūko iki šiol. Savo gerbiamą bičiulį su jo vadovaujamu „Mirage Jazz orchestra“ ir puikia Latvijos vokaliste Diana Pirags, jis pakvietė koncertuoti XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalyje. Tačiau šį sprendimą lėmė ne tik draugiški santykiai, bet ir nepaneigiamas šio muzikinio kolektyvo profesionalumas. 2004 m. sausio mėnesį pirmą kartą scenoje pasirodę „Mirage Jazz Orchestra“, vienija geriausius Latvijos džiazo muzikantus. Lauris Amantovs, studijuodamas Klaipėdos universitete, svajojo apie savą grupę ir ši svajonė išsipildė. „Mirage Jazz Orchestra“ visuomet yra laukiami svečiai įvairiuose TV bei radijo laidose, koncertinėse salėse ir festivaliuose. Šio kolektyvo kūrybiškumas bei netradicinis požiūris į muziką, pelnė jiems svarbią ir gerbiamą poziciją Latvijos muzikiniame pasaulyje. Orkestro pasirodymuose išraiškingos improvizacijos persipina su romantiškomis baladėmis, o nuotaikingi ritmai papildo orkestrinį skambesį. Profesionalūs ir žavesio nestokojantys muzikantai Lauris Amantovs (tromobonas, meno vadovas), Laimonas Urbikas (saksofonas), Raivo Stašans (saksofonas, fleita), Indrikis Veitners (saksofonas, klarnetas), Normunds Piesis (trimitas), Janis Amantovs (trimitas), Madars Kalninš (pianinas), Andris Grunte (kontrobosas), Artis Orubs (mušamieji), neleidžia pamiršti, kokia didelė jėga yra muzika ir draugystė.

Kartu su „Mirage Jazz Orchestra“, Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje išvysite ir nuostabią Latvijos džiazo vokalistę Dianą Pirags. Ji yra viena populiariausių ir paklausiausių džiazo dainininkių Latvijoje. Jos meistriškoms improvizacijoms, švelniam balso tembrui ir žavesiui sunku atsispirti. Diana dalyvauja daugelyje vietinių ir tarptautinių projektų, dainuoja 8 kalbomis ir jai visiškai pavaldūs įvairūs muzikos stiliai: Jazz, Latino, Pop, House, Hip Hop, Rock and  Soul. Vokalistė dažnai koncertuoja su Laurio Amantovo džiazo kvartetu. Tokia meninė kolaboracija suteikia jiems didelį malonumą drauge muzikuoti, o publikai – malonumą klausyti.

„Klaipėda neįsivaizduojama be džiazo, džiazas neįsivaizduojamas be Laimono Urbiko, o Laimono muzikinis kelias neįsivaizduojamas be nuostabių bendrakeleivių, drauge su juo žingsniuojančių džiazo ritmu. Neabejoju, kad „Mirage Jazz Orchestra“, Laimono Urbiko ir Dianos Pirags pasirodymas klausytojams suteiks daug džiaugsmo ir nepamirštamų akimirkų“ – sako festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Šio puikaus tarptautinio bendradarbiavimo rezultatą išvysite rugpjūčio 5 d. XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d., Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami! Daugiau informacijos: www.jazz.lt

English