Choras „Sonantem“

Choras „Sonantem“

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį uostamiestyje vyksiantis XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis žada nepamirštamą šventę ne tik nuotaikingų džiazo improvizacijų, bet ir dvasingo chorinio meno gerbėjams. Rugpjūčio 8 d., 19 val., Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje koncertuos choras „Sonantem“. Muzika iš širdies – štai kuo pasižymi šis kolektyvas iš mažo Kalvarijos miestelio, esančio Lietuvos pakrašty.

Choras „Sonantem“ susibūrė prieš aštuonerius metus ir tapo nevyriausybinės organizacijos „Skambėjimas“ dalimi. Asociacija ,,Skambėjimas” yra pelno nesiekianti organizacija, aktyviai dirbanti su jaunimu Kalvarijoje ir padedanti spręsti jų užimtumo problemas. Asociacijos pirmininkė Ausma Sakalauskaitė, kartu ir choro „Sonantem“ vadovė teigia: „Muzika yra vienas unikaliausių būdų žmones daryti geresnius. Ne aš mokau muzikos – muzika moko mus.“ Chorą vienija meilė dainai, šilti tarpusavio santykiai ir saugi atmosfera. Prieš 8 -erius metus pradėtame burti chore dainavo vos 5 žmonės. Šiuo metu jį sudaro 23 nariai nuo 13 iki 70 metų amžiaus, kurie, būdami tik mėgėjais, atlieka sudėtingus chorinės muzikos kūrinius. Vadovės tikslas buvo suburti tokio lygio chorą Kalvarijoje, kuris pajėgtų dalyvauti dainų šventėse ir šį tikslą jiems pavyko pasiekti. Iš, prieš keliolika metų veikusių 3 pajėgių dalyvauti dainų šventėse chorų, šiuo metu tik choras „Sonantem“ atitinka atrankos kriterijus ir yra vienintelis profesionaliosios muzikos skleidėjas šiame krašte. Choras „Sonantem“ veikia savanoriškais pagrindais ir nėra finansuojamas jokių institucijų, tačiau turi profesionalų ir neatlygintinai dirbantį choro vadovą bei koncertmeisterį – Ausmą Sakalauskaitę. „Choras gyvuoja asmeninių resursų dėka, o didžiausias resursas yra draugai, bendraminčiai ir žmonės, kurie tiki muzikos galia. Mane labai įkvepia žmonės ir kontaktą su jais surandu per didžiulį dėkingumą ir džiaugsmo pojūtį. Mūsų choras išsiskiria dviem dalykais: labai „šviesiu“ dainavimu ir šiltumu. “ – džiaugiasi Ausma.

Choro repertuarą sudaro pasaulyje pripažintų kompozitorių V. Miškinio, V. Augustino, M. Janowski, E. Esenvalds, L. Kairytės ir kt. chorinės muzikos kūriniai, atliekami lietuvių, anglų, hebrajų, lotynų ir kitomis kalbomis. Choras organizuoja profesionaliosios muzikos koncertus Kalvarijoje, dalyvauja dainų šventėse, festivaliuose bei konkursuose, kuriuose pelno ne tik klausytojų aplodismentus, bet ir apdovanojimus.

Choras „Sonantem“ Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu koncertuos išskirtinėje erdvėje, kurioje kaip niekur kitur lengva pajausti sielų bendrystę ir visa širdimi pasinerti į muziką – Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. „Mes nepaprastai džiaugiamės, kad turime galimybę rengti koncertą tokioje nuostabioje sakralinėje erdvėje, kuria visapusiškai rūpinasi broliai pranciškonai. Neabejoju, kad choras „Sonantem“ čia atneš dar daugiau vilties, tikėjimo ir šviesos“ – sako festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d., Kruizinių laivų terminale. Choras „Sonantem“ koncertas – Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, 19.00 val. Visi renginiai nemokami! Daugiau informacijos: www.jazz.lt

English